zoom_in
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

TŁO STRUKTURALNE DO AKWARIUM 120x50 CM MOTYW SKAŁA

249,00 zł
Brutto

TŁO STRUKTURALNE TYPU SKAŁA

Wymiary akwarium: 120(długość) x 50(wysokość)

Wymiary tła: 117x45x12 cm (dopuszczalna tolerancja wymiarów wynosi +/- 1 cm)

Tło do akwarium wykonane jest z materiałów najwyższej jakości:

  • wysokiej jakości konglomerat mineralno-żywiczny,
  • włókno szklane używane jako materiał wzmacniający,
  • odporne na promienie UV barwniki na barwnej powierzchni tła.

Użyte materiały są bezpieczne dla środowiska wodnego i zwierząt w nim żyjących

Tło jest w pełni zatapialne, nie wymaga przytwierdzenia do szyb (np.: klejenia silikonem).

Wymiary są odpowiednio mniejsze od wymiaru wewnętrznego akwarium, w celu zapewnienia swobodnej cyrkulacji wody w całym zbiorniku.

Boki zabezpieczone gąbeczkami uniemożliwiają przepływanie ryb za tło.

Dodatkowo tło pełni funkcję elementu oddzielającego środowisko akwarium od jego wyposażenia technicznego (grzałki, czujniki, a nawet filtry wewnętrzne).

Montaż produktu:

  1. Tło umieścić w tylnej części akwarium.
  2. Wywinąć gąbeczki po obu stronach tła, aby przylegały do szyb na całej wysokości ścianki akwarium i tworzyły zabezpieczenie przed wpływaniem ryb za tło.
  3. Wsypać żwir do akwarium i podsypać tło tak, aby górna krawędź dotknęła stabilizator lub równała się z górną krawędzią akwarium.
  4. Poziom wody w akwarium powinien uniemożliwiać przepływanie ryb za tło nad górną krawędzią (powinien być niższy od górnej krawędzi tła).
  5. Tła do akwariów o długości powyżej 120 cm składają się z dwóch części, ma to na celu umożliwienie instalacji tła bez demontażu standardowego wspornika poprzecznego. W tłach składających się z dwóch części w miejscu cięcia na tylnej części tła znajdują się gniazda, których zespolenie następuje przy pomocy łączników (dołączonych do tła). Można je dodatkowo skleić silikonem.

W razie potrzeby:

  • tło można przycinać, wiercić używając narzędzi stosowanych do obróbki kamienia,
  • kleić silikonem do szyb.

W przypadku umieszczenia grzałki za tłem należy tak skierować strumień wody z filtra, aby omywał on grzałkę i kierował strumień wody do przedniej części akwarium poprzez wyloty w tle lub boczne siatki.

Filtr umiejscowiony za tłem powinien być tak ustawiony, aby zasysał wodę z jednego boku tła i wyrzucał w stronę boku przeciwległego.

Czyszczenie i konserwacja

W zależności od parametrów użytej wody na tłach mogą pojawić się naloty, jest to proces naturalny i nie zawsze możliwy do pełnego usunięcia. Nie stanowią one zagrożenia, ani nie pogarszają wyglądu.

Można próbować czyścić wilgotną szmatką, gąbką, nie używać żadnych detergentów i innych środków chemicznych, gdyż może to zaszkodzić żywym organizmom wewnątrz akwarium.

Używanie narzędzi i materiałów ściernych do czyszczenia powierzchni może prowadzić do uszkodzenia warstwy ochronnej i koloru produktu.

Specyficzne kody

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

TŁO STRUKTURALNE DO AKWARIUM 120x50 CM MOTYW SKAŁA

TŁO STRUKTURALNE DO AKWARIUM 120x50 CM MOTYW SKAŁA

Napisz swoją opinię