zoom_in
keyboard_arrow_left keyboard_arrow_right

TŁO STRUKTURALNE AMAZONKA 80x40 CM

132,00 zł
Brutto

TŁO STRUKTURALNE AMAZONKA

Wymiary akwarium: 80(długość) x 40(wysokość)

Wymiary tła: 77x36x13 cm (dopuszczalna tolerancja wymiarów wynosi +/- 1 cm)

Tło do akwarium wykonane jest z materiałów najwyższej jakości: 
- wysokiej jakości konglomerat mineralno-żywiczny 
- włókno szklane używane jako materiał wzmacniający. 
- odporne na promienie UV barwniki na barwnej powierzchni tła

Użyte materiały są bezpieczne dla środowiska wodnego i zwierząt w nim żyjących

Tło jest w pełni zatapialne, nie wymaga przytwierdzenia do szyb(np. klejenia silikonem).

Wymiary są odpowiednio mniejsze od wymiaru wewn. akwarium w celu zapewnienia swobodnej cyrkulacji wody w całym zbiorniku. Boki zabezpieczone siatkami uniemożliwiają przepływanie ryb za tło. Dodatkowo tło pełni funkcję elementu oddzielającego środowisko akwarium od jego wyposażenia technicznego(grzałki, czujniki, a nawet filtry wewn.)

Montaż produktu 
Tło umieścić w tylnej części akwarium 
Wywinąć siatki po obu stronach tła, aby przylegały do szyb na całej wysokości ścianki akwarium i tworzyły zabezpieczenie przed wpływaniem ryb za tło 
Wsypać żwir do akwarium i podsypać tło tak, aby górna krawędź dotknęła stabilizator (lub równała się z górną krawędzią akwarium). 
Poziom wody w akwarium powinien uniemożliwiać przepływanie ryb za tło nad górną krawędzią( powinien być niższy od górnej krawędzi tła)

Tła do akwariów o długości powyżej 120 cm tła składają się z dwóch części, ma to na celu umożliwienie instalacji tła bez demontażu standardowego wspornika poprzecznego. W tłach składających się z dwóch części w miejscu cięcia na tylnej części tła znajdują się gniazda, których zespolenie następuje przy pomocy łączników (dołączonych do tła). Można je dodatkowo skleić silikonem.

W razie potrzeb: 
-tło można przycinać, wiercić używając narzędzi stosowanych do obróbki kamienia, 
- kleić silikonem do szyb,

W przypadku umieszczenia grzałki za tłem należy tak skierować strumień wody z filtra, aby omywał on grzałkę i kierował strumień wody do przedniej części akwarium poprzez wyloty w tle lub boczne siatki. Filtr umiejscowiony za tłem powinien być tak ustawiony, aby zasysał wodę z jednego boku tła i wyrzucał w stronę boku przeciwległego.

Czyszczenie i konserwacja
W zależności od parametrów użytej wody na tłach mogą pojawić się naloty, jest to proces naturalny i nie zawsze możliwy do pełnego usunięcia. Nie stanowią one zagrożenia, ani nie pogarszają wyglądu. Można próbować czyścić wilgotną szmatką, gąbką, nie używać żadnych detergentów i innych śr. chemicznych, gdyż może to zaszkodzić żywym organizmom wewnątrz Akwarium.

Używanie narzędzi i materiałów ściernych do czyszczenia powierzchni może prowadzić do uszkodzenia warstwy ochronnej i koloru produktu.

Specyficzne kody

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

TŁO STRUKTURALNE AMAZONKA 80x40 CM

Napisz swoją opinię